דצמבר
א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
לוח אירועים מלא
חדשות

קול קורא! חתמו על עצומה למען
המשך קיום הקונצרטים במרכז המוזיקה
לחתימה על העצומה
לחצו כאן

 

so1.jpg so2.jpg soc3.jpg soc4.jpg soc5.jpg

אנסמבל ניקל

ניהול - ירון דויטש

ירון דויטש, גיטרה חשמלית

פאטריק שטדלר, סקסופון  

בריאן ארקינל, כלי הקשה

אנטואן פרנסואז, פסנתר

 

אנסמבל ניקל הינו הרכב קאמרי ייחודי המבצע את מיטב היצירה העכשווית מהארץ והעולם. האנסמבל נקרא על שמה של הציירת, כלת פרס ישראל, לאה ניקל שציוריה האבסטרקטיים והעשירים בצבע מהווים מקור השראה בדרכו האומנותית של האנסמבל. כל חברי האנסמבל הנם סולנים מובילים המנוסים בנגינה תזמורתית, קאמרית וסולנית של מוזיקה בת זמננו ומנגנים בשלל תזמורות ואנסמבלים בולטים בארץ ובעולם כגון: התזמורת הפילהרמונית הישראלית, אנסמבל המאה ה-21, אנסמבל מודרן (גרמניה), אנסמבל  איקטוס (בלגיה), אנסמבל לינאה (צרפת) ואחרים. ייחודו של האנסמבל הוא בהישענותו על כלים שהתפתחו במאה ה-20 כגון: סקסופון, גיטרה חשמלית, כלי הקשה, קונטרבס ומשלים את החמישייה הפסנתר העל זמני.

למרות ההרכב הכלי המיוחד של האנסמבל, הרפרטואר שלו עשיר ומגוון ונע בטווח שבין יצירות מתחילת המאה ה-20 ועד לימינו כשעיקר הדגש הוא על ביצוע יצירות מהמאה ה-21  פרי עטם של מלחינים ישראלים ובינלאומיים. אלו, חוברים יחד לכדי חוויה מוזיקלית אקטואלית המעניקה לקהל תמונת נוף רחבה על המתרחש היום במוסיקה העכשווית כשאליה נלוות פעולות העשרה רחבות כגון: סדרת הרצאות, עבודה עם בני נוער בקונסרבטוריונים בפריפריה וקורס קיץ לסטודנטים בולטים מן הארץ והעולם.  

מאז הקמתו, הספיק האנסמבל ליצור שיתופי פעולה מתמשכים עם מלחינים בולטים כגון: ראובן סרוסי, מייקל גורדון, חיה צ'רנובין, פיליפ הורל, יובל שקד, הלמוט אוהרינג, אדוארדו מוגאילנסקי, מרקו מומי וסיון כהן אליאס כשמרביתם כתבו וכותבים לאנסמבל יצירות חדשות. בנוסף, מוזמן האנסמבל תדיר להופיע במיטב הפסטיבלים בעולם כגון: Bang on a Can (NY), Wien Modern (Wien), Klangspuren (Schwaz), Ultraschall (Berlin) ובו בעת להופיע ולקיים פעילות מקומית ענפה. זאת כוללת קונצרטים, הזמנת יצירות, אירוח מלחינים וסולנים מחו"ל ופעילות עם תלמידים. בשנה הקרובה עתידה לצאת בחברת Wergo הקלטת הבכורה של האנסמבל וכמו כן פרסומם של יצירות רבות בהוצאות מובילות כגון: Boosey & Hawkes, Schott, Henry Lemoine ליצירות שנכתבו עבור האנסמבל. בנוסף מתוכננים לאנסמבל חמישה סיוריי קונצרטים ממושכים ברחבי העולם (גרמניה, צרפת, ארה"ב, שוויץ ואוסטריה) כשבולטת במיוחד היא הזמנתו של האנסמבל להופיע בשני הפסטיבלים החשובים בעולם למוזיקה עכשווית - פסטיבל הקיץ היוקרתי בדארמשטט ופסטיבל דונאואשינגן.

ensemblenikel.com/

logo misrad tarbut

אנסמבל ניקל אופרה קאמרה האורקסטרה יניב דאור ואנסמבל נאיה פסטיבל "צליל מעודכן" אנסמבל פניקס פורום המלחינות והמבצעות אנסמבל סירנות קאמרה XV הפרוייקט הקאמרי הישראלי מארש דונדורמה שוברטיאדה אנסמבל פרץ אליהו אילנה אליה מורין נהדר שורולה קולות השדה אנסמבל עמית פרידמן שלישיית אלכסנדר הודנא מודאליוס מועדון הקונצ'רטו הקאמרי רביעיית כרמל