דצמבר
א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
לוח אירועים מלא
חדשות

קול קורא! חתמו על עצומה למען
המשך קיום הקונצרטים במרכז המוזיקה
לחתימה על העצומה
לחצו כאן

 

so1.jpg so2.jpg soc3.jpg soc4.jpg soc5.jpg

האורקסטרה, פרויקט הדגל של המוסיקאי אבי ליבוביץ', הוקמה בשנת 2003 עם שובו לארץ אחר קריירה ארוכה בניו-יורק ובלונדון. האורקסטרה היא תזמורת הג'אז המקצועית הראשונה בישראל המייצרת דרך קבע מוסיקה ישראלית מקורית. לצד יצירתה משתפת האורקסטרה פעולה עם אומנים מגוונים מעת לעת כאשר כל העיבודים נכתבים במיוחד לתזמורת.

 

האורקסטרה היא בית לשנים-עשר נגנים סולנים, וירטואוזים בתחומם שיוצרים הן ביחד והן לחוד. מטרת האורקסטרה היא להיות בית כלכלי לנגנים אלה שיוכלו להמשיך ולהתפתח ולפתח מוסיקה איכותית לארץ ולעולם.
כמו שהתזמורות הקלאסיות בישראל בראשות התזמורת הפילהרמונית הישראלית הן בסיס יציב למוסיקאים מצטיינים בתחום הקלאסי מטרת האורקסטרה היא לייצר את אותה המצוינות בתחום הג'אז.

האורקסטרה במקביל רואה זאת כשליחות לפגוש ולחנך בני נוער וסטודנטים מוסיקאים, לחשוף אותם לדרכי חשיבה חדשות, פתוחות ומקוריות לג'אז ולמוסיקה בכלל. אם בקונצרטים מיוחדים לבני נוער, אם בכיתות אומן למגמות מוסיקה ואם  בשעורים פרטיים לתלמידים בולטים.

עד היום הוציאה האורקסטרה ארבעה אלבומים - "Groove Collage"(2009) , "Volcano"(2013). "השירים של יענקלה רוטבליט"(2014) ואלבום משותף עם שם טוב לוי "בחברה טובה"(2015)

לצד הופעות בכל הארץ ועבודה על מוסיקה חדשה הוזמנה האורקסטרה בשנים האחרונות להציג את המוסיקה שלה בצרפת, איטליה, גרמניה ופסטיבל הג'אז של יוהנסבורג שבדרום אפריקה.השנה הוזמנה האורקסטרה להופעה בפסטיבל הג'אז של אוטווה, קנדה. ההופעה השאירה רושם מצויין על אנשי הפסטיבל ויחד עם השגרירות באוטווה אנחנו חושבים על דרכים לקיים הופעות משמעותיות יותר בקנדה בעתיד.

בין שיתופי הפעולה החדשים שהאורקסטרה רקמה השנה היו מוסיקאים כמו הפסנתרן עומרי מור, הסקסופוניסט יובל כהן, הזמר והגיטריסט שלמה יידוב ולראשונה שיתפנו פעולה עם מקהלה בהופעה שחיברה בין קלאסי לג'אז. השנה גם הוצאנו אלבום משותף יחד עם המלחין והזמר שם טוב לוי, שם טוב נתן לנו יד חופשית לעבד את שיריו והתוצאה זכתה לביקורות חיוביות גם על האלבום וגם על ההופעה המשותפת.

 

חברי האורקסטרה -

 

אבי ליבוביץ' – טרומבון וניהול מוסיקלי

יאיר סלוצקי, ירון אוזנה – טרומבון.

עידו גור , ארתור קרסנובייב – חצוצרה.

אלון פרבר, טל ורון, יובל טבצ'ניק, אלכסנדר לוין – סקסופון.

תומר בר - פסנתר.

מיקי ורשאי – קונטרבס.

רון אלמוג – תופים.

 

logo misrad tarbut

 

 

 

 

 

אנסמבל ניקל אופרה קאמרה האורקסטרה יניב דאור ואנסמבל נאיה פסטיבל "צליל מעודכן" אנסמבל פניקס פורום המלחינות והמבצעות אנסמבל סירנות קאמרה XV הפרוייקט הקאמרי הישראלי מארש דונדורמה שוברטיאדה אנסמבל פרץ אליהו אילנה אליה מורין נהדר שורולה קולות השדה אנסמבל עמית פרידמן שלישיית אלכסנדר הודנא מודאליוס מועדון הקונצ'רטו הקאמרי רביעיית כרמל