דצמבר
א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
לוח אירועים מלא
חדשות

קול קורא! חתמו על עצומה למען
המשך קיום הקונצרטים במרכז המוזיקה
לחתימה על העצומה
לחצו כאן

 

so1.jpg so2.jpg soc3.jpg soc4.jpg soc5.jpg

אנסמבל פניקס לכלים עתיקים

ניהול - מירנה הרצוג

אנסמבל פניקס מאגד בתוכו יוזמה מוזיקלית להפקה וקיום קונצרטים של תוכניות ובהן יצירות בין השנים 1300 עד 1800 מנוגנים על ידי כלי התקופה. אל ההרכב הכלי הקבוע, מצטרפים גם זמרים סולנים, מקהלות ושחקנים.

 

פניקס נוסד על ידי נגנית הויול מירנה הרצוג בשנת 1998. כבר בתחילת דרכו עורר התעניינות רבה מצד הקהל ושבחים רבים מהביקורת, בשל איכותו ומדיניותו להציג רפרטואר בלתי שגרתי, מלא בהופעות בכורות. מאז הרחיב האנסמבל את פעילותו ומשלב בתוכניותיו גם מוזיקה בת זמננו שתואמת לכלים עתיקים. סטנדרטים גבוהים ומחויבות לאיכות ומצוינות הם-סימן מסחר של פיניקס. כמו-כן הקליט האנסמבל עד היום חמישה תקליטורים עבור חברות שונות.

 

האנסמבל השתתף בכל פסטיבלי המוזיקה החשובים בישראל. הוא הופיע בפסטיבל ישראל בשנת 2006 2007, והוזמן להופיע בספרד ובאנגליה בשנת 2011 ובפרו בשנת 2012. בשנת 2014 ההרכב הופיע בבואנוס איירס, במיזם משותף עם הקונסורט הארגנטינאי לויולים.

 

ב 2008 אנסמבל פניקס ביצע בהצלחה רבה הבכורה הישראלית של מחזה דניאל , מהמאה ה -13, הידוע בשם "אופרת"  ימי הביניים.  מירנה הרצוג,עבדה את כתב היד וגם עשתה את הניהול המוזיקלי, עם במוי של ניב הופמן , מהאופרה ישראלית. בשנת 2013  ההרכב הציג את הבכורה הישראלית של האופרה הבארוקית "דַּם הַוֶּרֶד"  (La Púrpura de la rosa )  מאת טורֵח'ון אי וֶלאסקו  וקלדרון דלה ברקה,  האופרה הראשונה בעולם החדש (פרו, 1701). ב -2014 הפניקס ביצע בכורות ישראליות של קנטטות תיאטרליות של Cristofaro Caresana, בניצוח וחצי בימוי על ידי מירנה הרצוג.

 

 בשנת 2015  האנסמבל ביצע את הבכורה של המוזיקה הקאמרית  המלאה של Rameau והבכורה של יצירה דרמטית גדולה, האורטוריה Il Diluvio Universale (המבול האוניוורסלי) מאת מיכלאנג'לו Falvetti.

חגי חיטרון כתב ב"הארץ: "חתיכת היסטוריה, בתולדות הקונצרטים הבארוקיים בארץ: "המבול העולמי", האורטוריה הבארוקית סיציליאנית הנפלאה של מיכלאנג'לו פלבטי, על פרשת נוח והמבול, שחוברה במסינה בסוף המאה ה–17 (אולי בהשפעת רעידת אדמה וצונאמי), נגלתה לראשונה בקונצרט פומבי בישראל. חמישה זמרים ישראלים מן המובחר, עם נגנים (אנסמבל "פניקס"), בניצוחה של מירנה הרצוג (שלפרקים גם ניגנה, בצ'לו בארוק) חתומים על התקדים.”

האנסמבל הקליט וצילם את הבכורה ועכשיו זה מופיע בשלמותו ועם כתוביות ב- YouTube. זה הביצוע היָחִיד ליצירה המלאה, לא מקוצרת ובטונאליות המקורית:

https://www.youtube.com/watch?v=W6LBYkHxAlw

הרפרטואר והקונצרטים בשנת 2016 ימשיך את תנופת הפעילות של האנסמבל ברחבי הארץ ,עם הבכורה הישראלית של האורטוריה נבוקו של Falvetti , מוסיקה אירופאית מתקופת הבארוק והקלסיקה מוקדמת ,באך , וחזרה על תוכניות משנים קודמות כמו קונביבנסיה, ומוזיקה מאמריקה הלטינית הבארוק.

 

בנוסף, ההרכב מקווה להוציא מספר סרטים של ההופעות , דומות לאחרונה שפורסם, המבול האוניוורסלי ב- YouTube.  האנסמבל מתכוון גם להגדיל את מספר ההופעות של הפרויקטים הגדולים  (כגון Il Diluvio ונבוקו), וגם  להגביר את הפרסום וכך למשוך ציבור גדול יותר להופעות שלו. הקונצרטים יתקיימו בירושלים, חיפה, אבו גוש, טבריה, רחובות, רעננה, באר שבע ותל אביב.

 

אתר אנסמבל פניקס

 

www.phoenixearlymusic.com

 

logo misrad tarbut

אנסמבל ניקל אופרה קאמרה האורקסטרה יניב דאור ואנסמבל נאיה פסטיבל "צליל מעודכן" אנסמבל פניקס פורום המלחינות והמבצעות אנסמבל סירנות קאמרה XV הפרוייקט הקאמרי הישראלי מארש דונדורמה שוברטיאדה אנסמבל פרץ אליהו אילנה אליה מורין נהדר שורולה קולות השדה אנסמבל עמית פרידמן שלישיית אלכסנדר הודנא מודאליוס מועדון הקונצ'רטו הקאמרי רביעיית כרמל