דצמבר
א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
לוח אירועים מלא
חדשות

קול קורא! חתמו על עצומה למען
המשך קיום הקונצרטים במרכז המוזיקה
לחתימה על העצומה
לחצו כאן

 

so1.jpg so2.jpg soc3.jpg soc4.jpg soc5.jpg

פורום המלחינות והמבצעות בישראל

ניהול משותף -

אלונה אפשטיין; ענבר סולומון; דגנית אלקיים; רונה ישראל קולת; מרינה מינקין; מרינה טושיץ;טל גנור; עידית שמר; אורית מסר

 

פורום המלחינות בישראל הוקם ע"י ד"ר הגר קדימה ב- 2000 ושם לו למטרה לקדם מלחינות ישראליות המתגוררות בארץ. בכל שנה הפורום מארגן פרויקט אחד לפחות- קונצרט יצירות בכורה של מלחינות נבחרות מתוך הפורום, בביצוע מבצעים ישראליים. החל מ- 2015, פורום המלחינות הרחיב את פעילותו והזמין גם מבצעות ומוסיקולוגיות להצטרף לשורותיו. המודל של פורום של מוסיקאיות (מלחינות, מבצעות ומוסיקולוגיות) קיים במדינות רבות בעולם והפורמט זכה להצלחה רבה. המטרה היא ליצור שיתופי פעולה בין מלחינות לבין מבצעות, תוך שאיפה לקידום הדדי.

לב פעילות הפורום הקונצרטנטית מתרכז בפסטיבל בן שלושה ימים, "ווקס פמינה", המתקיים במרכז פליציה בלומנטל. הפסטיבל כולל קונצרטים של המבצעות חברות הפורום ואורחים/ות, בדגש על ביצוע יצירות של מלחינות ישראליות בנות זמננו, לצד מוסיקה של מלחינות (בפרט יהודיות) לאורך הדורות. לצד הקונצרטים יתקיימו גם הרצאות אודות מלחינות ומפגשים עם מלחינות, תוך שילוב מרצות מבין המוסיקולוגיות החברות בפורום ומלחינות עמיתות מחו"ל. פסטיבל ווקס פמינה השני יתקיים בתאריכים 17-19.11.15, והפסטיבל השלישי מתוכנן לדצמבר 2016.

מתוך שאיפה להדק את הקשר עם הקהל ולהגדיל את החשיפה של הפורום והחברות בו, ב- 2016 הפורום ייזום סדרת קונצרטים חדשה- ארבעה קונצרטים קאמריים בביצוע חברות הפורום במרכז פליציה בלומנטל. הקונצרטים יכללו לפחות שתי יצירות של חברות הפורום (יצירות קיימות או יצירות בביצוע בכורה).

לצד הקונצרטים, הפורום שם דגש על קידום החברות בו באמצעי התקשורת, דבר שייעשה במס' דרכים: הקמת אתר אינטרנט לכל החברות בו, שיכלול ביוגרפיות, תמונות, הקלטות ופרטי יצירת קשר; יצירת דף ויקיפדיה- תהליך שכבר החל ב- 2015; השמעה של חברות הפורום בתוכניות רדיו בתחנות השונות, ועוד. התוכנית הראשונה המוקדשת למשתתפות הפסטיבל חברות הפורום תושמע ב"קול המוסיקה" ב- 11.11.15 במסגרת התוכנית "פועם בלב תל אביב", בהגשת אביגיל ארנהיים.

 

 

logo misrad tarbut

 

אנסמבל ניקל אופרה קאמרה האורקסטרה יניב דאור ואנסמבל נאיה פסטיבל "צליל מעודכן" אנסמבל פניקס פורום המלחינות והמבצעות אנסמבל סירנות קאמרה XV הפרוייקט הקאמרי הישראלי מארש דונדורמה שוברטיאדה אנסמבל פרץ אליהו אילנה אליה מורין נהדר שורולה קולות השדה אנסמבל עמית פרידמן שלישיית אלכסנדר הודנא מודאליוס מועדון הקונצ'רטו הקאמרי רביעיית כרמל