דצמבר
א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
לוח אירועים מלא
חדשות

קול קורא! חתמו על עצומה למען
המשך קיום הקונצרטים במרכז המוזיקה
לחתימה על העצומה
לחצו כאן

 

so1.jpg so2.jpg soc3.jpg soc4.jpg soc5.jpg

אנסמבל פרץ אליהו

 

פרץ אליהו -  מנהל אמנותי

פרץ לריסה - מנהלת

 פרץ אליהו, מארק אליהו, אריאל קסיס, ישי אפטרמן, משה שלו, רוני עברין, חגי בליצקי, חיה סמיר, יניב רבה, יאיר הראל, עידן ערמוני, גיל המאירי, אתי בן זקן, ניסים לוגאסי

 

1.      ישקני מנשיקות פיהו

פרויקט מקורי מציג את הקומפוזיציה החדשה של המלחין פרץ אליהו שהולחנה  בהשראת  "שיר השירים". המוזיקה ביצירה מושפעת מעומק הטקסט ומיופיו, מתיאורי הנוף המרהיבים ומן האהבה שבין הרעיה ודודה.  היצירה  היא שילוב מרתק בין מוזיקה קלאסית מן המזרח ומן המערב, של אלמנטים פולקלוריסטיים ושל מוזיקה אקספרמנטלית. המופע כולל קטעי שירה וקטעים אינסטרומנטליים. הקומפוזיציה מיועדת לששיית כלי נגינה מן המזרח ומן המערב - טאר, קמנצ'ה, קונטרבס, אקורדיון, גיטרה, כלי הקשה, ושני זמרים. ביצוע בכורה של היצירה מתוכנן בפסטיבל העוד הבינלטומי 2015 בתאטרון ירושלים. במופע משתתפים אומנים יהודים וערבים. המופע מיועד לקהל רחב.

 

2.      השתקפויות עונת השנה

פרויקט מקורי שמתבסס על מעגל יצירות חדשות ומרעננות, פנטזיה מוזיקלית אשר המקור להשראתה מצוי בטבע וביופי המיוחד לכל עונה בשנה. לכל יצירה של הפרויקט ישנה זיקה ישירה למקום בו היא נולדה, ולטבע אותו חווה המלחין בזמן חיבורה.  היצירות מצטיינות בשילוב של הסולמות מן המזרח עם אלמנטים מהמוזיקה המערבית הקלאסית וג'אז. הפרויקט מתוכנן כיצירה בימתית בשיתוף עם תזמורת ורקדנים (כוראוגרפיה).

3.      עד עדי עד

פרוייקט ייחודי זה מתבסס על יצירה מקורית שחוברה בהשראת "ספר יצירה" – חיבור מיסטי קדום, שעל-פי המסורת מיוחס לאברהם אבינו. חיבור זה שעניינו בבריאה וביצירה האנושית, עומד ביסודה של תורת הקבלה. לכתיבת היצירה בחר פרץ אליהו, מתוך 12 המקאמים במוסיקה הקלאסית מן המזרח, במקאם ראסט, שמבטא יושר, אופטימיות והתרוממות רוח. היצירה מתבססת על עקרונות המוסיקה המזרחית הקלאסית אך נעשים בחופשיות אל מחוזות של פנטזיה מוסיקלית חופשית, האזנה לכל פרקי היצירה יוצרת חוויה מוסיקלית רגשית מיוחדת במינה. היצירה יועדה לביצוע תזמורתי. עבור כתיבת היצירה זכה פרץ בפרס אקו"ם בתחום מוזיקה קונצרטית 2013

4.       מקאם

מסע אל שורשי המוסיקה המזרחית הקלאסית וביטוייה בנוסחי התפילה, בשירת הקודש היהודית וביצירה חדשה בת זמננו. קונצרטים מלווים בהסברים על המקאם, המבנה הבסיסי של המוסיקה המזרחית הקלאסית.

בסדרה מקורית ומיוחדת  נפגוש את המקאם  בטעמי המקרא, בנוסחי התפילה,  בשירת מזמורי התהילים, בפיוטים  ובלחנים מקוריים – כל אלה ארוגים יחד לכדי מהלך אומנותי אורגני המביע את המימדים השונים  של המקאם.

5.      חולות

פרויקט "חולות" מגיש לקהל חוויה אולטימטיבית של איכויות מוסיקליות ורוחניות. הקונצרט כולל יצירות מקוריות חדשות של פרץ, ומארק אליהו לצד יצירות וותיקות ואהובות. הרפרטואר מבוסס על שורשים מוסיקליים עתיקים מאזור מרכז אסיה ופרס כמו גם המזרח התיכון, בתוספת נגיעות הרמוניות מערביות ומודאליות המשמרות את האיכויות הרגשיות במוסיקה והופכות אותה נגישה ומזמינה באופן חוצה גבולות והגדרות. במופע משולבים לצד היצירות האינסטרומנטליות גם שירים חדשים שהולחנו לפיוטים ממורשת ישראל והתוצאה הסופית מתלכדת לכדי יצירה ישראלית מקורית חדשה עם מרכיבים שורשיים מגוונים.  

6.       הילולה לאם

מופע חדש שנכתב על פי מידות הקונטרס של פרופ' חביבה פדיה "קדיש ואשכבה לאם" בידי המלחין פרץ אליהו. היצירה מתארת בצלילים אתניים ובקינות עתיקות את הפרידה מהיקר מכל, הפרידה מאם. היצירה הכתובה מתכתבת עם הכתבים העתיקים מהמסורת היהודית: אל מלא רחמים, נתנה תוקף, לכה דודי ותפילת הקדיש ועל משקל הרקוויאם הנוצרי ותפילת המקוננות העתיקות שמלוות אותנו עוד מימי קדם.
המלחין פרץ אליהו ובנו המעבד מארק אליהו התכנסו להלחנת ועיבוד הטקסט המורכב ויצרו יצירה ישראלית חדשנית שמצליחה לרכך ולרגש את נימיי המילים.
היצירה חולקה לשמונה פרקים על פי מוטיבים ריטואלים שונים, על הבמה הרכב נגנים, מקוננות, פרופ' חביבה פדיה והזמרים אורחים.

 

logo misrad tarbut

אנסמבל ניקל אופרה קאמרה האורקסטרה יניב דאור ואנסמבל נאיה פסטיבל "צליל מעודכן" אנסמבל פניקס פורום המלחינות והמבצעות אנסמבל סירנות קאמרה XV הפרוייקט הקאמרי הישראלי מארש דונדורמה שוברטיאדה אנסמבל פרץ אליהו אילנה אליה מורין נהדר שורולה קולות השדה אנסמבל עמית פרידמן שלישיית אלכסנדר הודנא מודאליוס מועדון הקונצ'רטו הקאמרי רביעיית כרמל