דצמבר
א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
לוח אירועים מלא
חדשות

קול קורא! חתמו על עצומה למען
המשך קיום הקונצרטים במרכז המוזיקה
לחתימה על העצומה
לחצו כאן

 

so1.jpg so2.jpg soc3.jpg soc4.jpg soc5.jpg

מורין נהדר

 

 

 

מורין נהדר – זמרת

בשנת הפעילות הקרובה 2016, צפויים ארבעה אירועים מרכזיים להתרחש במסגרת הפרויקט 'ישנה בחיק ילדות' של מורין נהדר שזוכה להצלחה גדולה: צאת אלבום שירי עם פרסיים בעיבודים מחודשים בינואר 2016, בפברואר 2016 מורין תתחיל לעבוד על אלבום פיוטים חדש, המתוכנן לצאת בקיץ 2017. במרץ 2016 מורין צפויה להשיק סיבוב הופעות חדש שייפתח ב-9.3 בהופעה חגיגית באמסטרדם ויימשך לאורך כל שנת הפעילות הן בארץ והן בעולם, ובנובמבר 2016 מורין צפויה לערוך הופעה חגיגית בתיאטרון ירושלים במסגרת פסטיבל העוד.

בשנת הפעילות 2015, חודשים ספורים לאחר צאת אלבום הפיוטים 'ישנה בחיק ילדות', הפרויקט זכה להצלחה רבה, הן מסחרית והן ביקורתית, ונחשף לקהלים מגוונים בהופעות רבות ברחבי הארץ. בשנה זו מורין ביססה את מעמדה כמובילת זרם ההתחדשות היהודית במוזיקה הישראלית, וזכתה להכרה רבה על פועלה. הישגים אלו ממחישים כאלף עדים את חשיבות הפרויקט ואת העובדה שהוא הצליח לגעת בלבבות של רבים ברחבי הארץ, שרובם ככולם אינם נמנים דווקא על בני העדה הפרסית. נדמה שמטרתה של מורין ליצור גשר איתן ולחבר בין המורשת העתיקה והנפלאה של יהודי פרס לבין ישראל 2015, וליצור סינתזה בין עבר ועתיד, בין ישן וחדש, ובין מזרח ומערב, החלה להתממש ב-2015 בצורה נפלאה, מרגשת ומעוררת השראה, שתורמת רבות לתרבות הישראלית-יהודית המתחדשת ונוגעת ישירות בזהות של כל ישראלי ב-2015.

בשנה זו מורין הופיעה בכל רחבי הארץ מהצפון ועד הדרום בהופעות פתוחות שאליהן נהר קהל רב. בין השאר מורין הופיעה השנה בתל אביב, חיפה, היישוב מנוף, באר שבע, כפר סבא, ירושלים, פתח תקוה ועוד. כמו כן, מורין הוזמנה להשתתף בפסטיבלי פיוט רבים (בירוחם, בתל אביב, בתקוע, בפסטיבל הפיוט בבית אבי חי, הזמר אהוד בנאי בחר לארח אותה במופע המרכזי בכיכר ספרא בירושלים), בשורה ארוכה של מוסדות העוסקים בטיפוח התרבות היהודית-ישראלית (מכון הרטמן, בית הקונפדרציה, מרכז חיבה, בית אבי חי, בית דניאל, הישיבה החילונית, בית תפילה ישראלי, תנועת אמונה ועוד) ומוסדות כלליים שביקשו לחשוף קהלים חדשים ליצירתה של מורין (כפר שמריהו, האוניברסיטה העברית, סמינר הקיבוצים, כפר בלום ועוד).

בנוסף, לצד הופעותיה לקהל בוגר, קהלים חדשים נחשפו השנה לפועלה של מורין. למשל, עולים מרוסיה בפסטיבל 'אשכולות', וגם הקהל הצעיר נחשף לפועלה של מורין, בין השאר בתוכנית 'חיות במה בהופעה' ששודרה בערוץ 2 , בתיכונט בת"א, באולפנת 'אמונה' בירושלים, במכללת וושינגטון ועוד.

כמו כן, לאורך כל השנה מורין קיבלה אינספור תגובות על הפרויקט מצד הקהל. זוגות שנישאו בחרו בשירים מהאלבום ככאלו שיובילו אותם בדרך לחתונה, אמנים ביצעו גרסאות כיסוי לשירי האלבום, ואמנים מובילים בתרבות הישראלית החל מאהוד בנאי דרך רונה קינן ועד שלומי שבן, בחרו לארח את מורין בהופעותיהם.

לצד ההופעות השוטפות, מורין אף השיקה השנה סדנת פיוטים חדשה שנערכה בבית דניאל בתל אביב וזכתה להצלחה גדולה. ב-23.5.16 אמורה להיפתח סדנה חדשה שתימשך 12 שבועות, אף היא בבית דניאל.

לצד כל פעילותה הרבה, מורין אף עמלה לאורך כל השנה על אלבום חדש במסגרת הפרויקט – אלבום שירי עם פרסיים בעיבודים מחודשים, שמשלים את היריעה הרחבה שבה החלה מורין עם האלבום 'ישנה בחיק ילדות'. גם באלבום זה השתתפו נגנים רבים, והושקעה מחשבה רבה כדי להפוך אותו לאיכותי, מאתגר ומרגש ככל שניתן. האלבום המלא צפוי לצאת בינואר 2016.

בזכות פעילותה היצירתית וקירוב רבים אל מסורת הפיוט מורין אף נבחרה השנה לאחת מחמישים הנשים מעוררות ההשראה בישראל בעיתון 'נשים'.

יצוין כי האלבום החדש שייצא בינואר הוא רק השני בשורה של אלבומים שמורין מתעתדת להוציא לאור, ולכן המשך התמיכה הכספית, ואף הגדלתה אם ניתן, חשובה מאוד כדי לעודד ולתמוך בפועלה החשוב של מורין. בשנת 2015 מורין עברה ניתוח ולהבדיל היתה כמעט לאורך כל השנה בהריון (הרך נולד באוקטובר 2015), מה שגרם להאטה מסוימת בפעילותה. אך למרות זאת היא הצליחה להגיע להישגים רבים ומרשימים. בימים היא עבדה על האלבום החדש שייצא בינואר ובערבים הופיעה ברחבי הארץ ובעולם. כך שהמשך התמיכה במורין חיוני מאוד להמשך פעילותה החשובה ולמען התרבות הישראלית המתחדשת.

                                                                

 

logo misrad tarbut

אנסמבל ניקל אופרה קאמרה האורקסטרה יניב דאור ואנסמבל נאיה פסטיבל "צליל מעודכן" אנסמבל פניקס פורום המלחינות והמבצעות אנסמבל סירנות קאמרה XV הפרוייקט הקאמרי הישראלי מארש דונדורמה שוברטיאדה אנסמבל פרץ אליהו אילנה אליה מורין נהדר שורולה קולות השדה אנסמבל עמית פרידמן שלישיית אלכסנדר הודנא מודאליוס מועדון הקונצ'רטו הקאמרי רביעיית כרמל