דצמבר
א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
לוח אירועים מלא
חדשות

קול קורא! חתמו על עצומה למען
המשך קיום הקונצרטים במרכז המוזיקה
לחתימה על העצומה
לחצו כאן

 

so1.jpg so2.jpg soc3.jpg soc4.jpg soc5.jpg

רביעיית כרמל

 

ניהול - רחל רינגלשטיין

 

רחל רינגלשטיין – כינור; יונה צור – כינור; יואל גרינברג – ויולה; תמי ווטרמן - צ'לו

 

רביעיית כרמל מהווה חלק פעיל מחיי המוסיקה בארץ מאז שנוסדה ב שנת 2000.

בנוסף על ההופעות הרבות של הרביעייה בארץ וברחבי העולם, תרמה רביעיית כרמל חידוש משמעותי לעולם המוסיקה בארץ בסדרה המוסברת "מעבר לקשת". סדרה זו משלבת עומק תרבותי וכנות אינטלקטואלית לצד הגשה קלילה ונגישה, ובכך מבטיחה חוויה ייחודית למגוון רחב של מאזינים, מהדיוטות ועד מומחים.

 בשילוב בין ההסברים המעמיקים לקטעי התיאטרון בביצוע חברי הרביעייה, מהווה הקונצרט לעתים תכופות יצירה אמנותית -אינטלקטואלית בפני עצמה, המאירה באור חדש לא רק את היצירות המנוגנות, אלא גם את היחס שבין מוסיקה קלאסית מסורתית לתרבות עכשווית.

 

לאחרונה, עם הצטרפותו של יונה צור להרכב, הרחיבה רביעיית כרמל את הפעילות החינוכית כדי לכלול קונצרטים לילדים.  בשנה זו תתקיים סדרה לילדים ולנוער בזיכרון יעקב, ובעונות הקרובות נקיים פעילות דומה במקומות אחרים.

 

נוסף על הפעילות בסדרה, מצטיינת הרביעייה בבחירת רפרטואר מגוון והרפתקני.

רביעיית כרמל עומדת מאחורי הקמתה לתחייה של חמישיית כלי קשת של בן-חיים, שלא בוצעה מאז שנת 1928 . מדובר ביצירה חשובה ומשמעותית, שזכתה לשבחים רבים בעת כתיבתה, וננטשה רק לאור הנסיבות הקשות של שנות ה 30- בגרמניה הנאצית, ובשל עלייתו של בן-חיים ארצה.

 

ביולי 2013 הרביעייה הקליטה את החמישייה הזו ובפברואר2014  יצא לאור תקליטור של הרביעייה בהוצאת חברת, Toccata Classics  ובו וחמישיית כלי הקשת של פאול בן חיים ובנוסף גם רביעיית המיתרים שלו.  בשנת  2015  ביצעה הרביעייה גם את רביעיית כלי הקשת מס' 2 מאת אריך וולטר שטרנברג, יצירה שלא בוצעה מאז שנות ה 1950- .

 

עונת 2015-16 כוללת ביצוע רביעיות מאת נעם שריף ויוסף טל, אשר מבוצעות הן במסגרת חג המוסיקה הישראלית, הן במסגרת סדרות הקונצרטים הרגילות של הרביעייה. בקונצרטים אחרים הזמינה רביעיית כרמל יצירות מקוריות מאת מלחינים ישראלים, והכירה לקהל השומעים שלה יצירות מופת שאינן מבוצעות תדיר.

logo misrad tarbut

אנסמבל ניקל אופרה קאמרה האורקסטרה יניב דאור ואנסמבל נאיה פסטיבל "צליל מעודכן" אנסמבל פניקס פורום המלחינות והמבצעות אנסמבל סירנות קאמרה XV הפרוייקט הקאמרי הישראלי מארש דונדורמה שוברטיאדה אנסמבל פרץ אליהו אילנה אליה מורין נהדר שורולה קולות השדה אנסמבל עמית פרידמן שלישיית אלכסנדר הודנא מודאליוס מועדון הקונצ'רטו הקאמרי רביעיית כרמל