ינואר
א ב ג ד ה ו ש
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
לוח אירועים מלא
חדשות

קול קורא! חתמו על עצומה למען
המשך קיום הקונצרטים במרכז המוזיקה
לחתימה על העצומה
לחצו כאן

 

so1.jpg so2.jpg soc3.jpg soc4.jpg soc5.jpg

גולסא

ארבעה אומנים מתחברים ויוצרים גלגול חדש של המוזיקה ושירת הנשים היהודית מתימן.

הטקסטים היצריים והמיסטיים מקבלים משמעות מודרנית ועכשווית בהרכב כלי מיוחד המשלב שירה,

כלי מיתר אפריקאים, כלי הקשה מהעולם, גיטרות לסוגיהן וצ׳לו המביא לידי ביטוי את הצליל והקול הנשי. המופע נותן פרשנות חדשה לעולמה הרוחני של האישה בתימן ולוקח את הקהל למסע אל תוך עולם של מקצב, מחול, תשוקה, תפילה וגעגוע לחופש. 

הרעיון של "Gulaza" נולד כשיגאל מזרחי ובן אילון חברו בפסטיבל מוזיקה גדול ויצרו לראשונה דואט בין שיר תימני עתיק לבין צלילי הנ'גוני האפריקאי. 

יגאל, בן לאב ממוצא תימני ואם ממוצא מרוקאי, שנחשף בחייו אל עולמן החבוי והמרתק של הנשים היהודיות בתימן, חקר במשך שנים את שירת הנשים התימנית - שירה המבטאת את החיים בשולי החברה התימנית, ואשר נשתמרה במשך דורות מפה לאוזן, מאם לבת.

בן, שחקר את התרבות האפריקאית ולמד באפריקה עם גדולי האומנים והמוזיקאים המקומיים הבין את החיבור העמוק שקיים בין התרבויות וחבר אל יגאל למסע בעולם המוזיקה המרתק של האישה בתימן.

יחד החלו לעבוד על שירים שאסף יגאל במשך שנים הן מזיכרון ילדותו והן ממפגשים אישיים עם זקנות תימניות, כשנקודת המוצא של תהליך היצירה נובע מהמסורת התימנית היהודית, בה נעשה שימוש בשירה ובתיפוף בלבד, שכן מאז חורבן בית המקדש נאסר על השימוש בכלי נגינה כאות לאבלות.

במהלך היצירה התעורר הרצון להרחיב את האמירה לאוניברסלית והם צרפו את יאן, אמן גיטרות המתמחה בסגנון הפולקלור הדרום אמריקאי, הג׳אז והגיטרה הקלאסית, אשר הוסיף להרכב את הצד ההרמוני והשלים את החיבור הטבעי בין השירה של יגאל למקצבים ולנגינת הנ׳גוני האפריקאי של בן. ליאת סבא, הביאה עמה את העולם הקלסי עם הצ׳לו והוסיפה את הבס, החום והעדנה אל תוך המוזיקה של ״Gulaza״. 

בשנת 2016 גוּלַסָא הופיעו ברחבי אירופה ואסיה: ספרד, אוסטריה, פולין, דנמרק, צ׳כיה, סרביה, סלובקיה, רומניה וסין בפסטיבלים נחשבים:

Tres Culturas, EtnoKrakow, Mazal Tov, CPH World Music Festival,

OCT-LOFT Jazz China, Shanghai World Music Festival, Mikser Festival, Etnofest ועוד.

בשנת 2017 ממשיך ההרכב במסע הופעות בחו״ל ומשתתף בפסטיבלים ידועים בפולין, גרמניה, נורבגייה, איי פארו, דנמרק, אוסטריה, סין ודרום קוריאה.

 gulaza logo                logo misrad tarbut

אנסמבל ניקל אופרה קאמרה האורקסטרה יניב דאור ואנסמבל נאיה פסטיבל "צליל מעודכן" אנסמבל פניקס פורום המלחינות והמבצעות אנסמבל סירנות הפרוייקט הקאמרי הישראלי מארש דונדורמה שוברטיאדה אנסמבל פרץ אליהו אילנה אליה מורין נהדר שורולה אודיאנה אנסמבל עמית פרידמן שלישיית אלכסנדר הודנא מודאליוס מועדון הקונצ'רטו הקאמרי רביעיית כרמל גולסא ינון מועלם סווינג דה ג'יטאן קווינטה וחצי אנסמבל גלעד אפרת